Nagy pontossággal tudjuk a megrendelőnek megmondani, hogy hol keletkezik a gyártási folyamat során ESD kisülés, illetve, hogy a mért elektrosztatikus potenciál és elektrosztatikus mező milyen mértékben van jelen az ESDS anyagok kezelésében.
A kockázatértékelést, ESD hiba feltárást és rizikóelemzést a következő szabványok figyelembevételével végezzük el: IEC PAS 61340-5-6:2022 „Protection of electronic devices from electrostatic phenomena - Process assessment techniques” valamint az „IEC 61340-5-1:2016 „Protection of electronic devices from electrostatic phenomena - General requirements”. Speciális méréseket végzünk mérőműszerek használatával, folyamataudit módszert alkalmazunk.
Elsősorban azt vizsgáljuk a szolgáltatás során, hogy megfelelően lett –e kijelölve az ESD védett terület. Ehhez a gyártási folyamat részletes ismeretére van szükség. A gyártási folyamatokon végighaladva a következő szempontok szerint értékeljük a kockázatokat:
- Az elektrosztatikus tér potenciáljának veszélye a termékekre,
figyelembe véve az alkatrészek érzékenységi szintjét - A bevezetett ESD intézkedések hatásossága az ESD események megakadályozásában
- Várható hatások, következmények a termékre
Alkalmazott mérőműszerek:
- SCS CTM048-21 EM Eye ESD eseménymérő
- Prostat CVM-780 kontakt elektrosztatikus voltmérő
- Trek Model 876 non-kontakt elektrosztatikus voltmérő
A mérési eredmények és a gyártási folyamatok lépésenkénti kockázatértékelése jegyzőkönyvbe van foglalva. A jegyzőkönyv egy rövid összefoglalót és részletes akciótervet is tartalmaz a kockázatok elfogadható szintre való csökkentése érdekében.
Részletekért keresd kollégáinkat:
SIMIG BALÁZSTréning & Audit |
Tel.: +36 20 428 84 74 Email: simig.balazs@destsa.hu |
|
LOVÁSZ GÁBORBelföldi értékesítés - Kelet-Magyarország |
Tel.: +36 20 406 0051 Email: lovasz.gabor@destsa.hu |